06:00

DIY obraz strukturalny


Obraz strukturalny to prosta dekoracja, która doskonale sprawdzi się zarówno w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach, jak i tych bardziej tradycyjnych. W sklepach znajdziesz szeroki wybór tego typu obrazów, a ich ceny zwykle przekraczają kilkaset złotych, w zależności od wielkości. Dzisiaj pokażę Ci, jak łatwo możesz wykonać obraz strukturalny DIY samodzielnie w domu, inwestując w to jedynie kilkadziesiąt złotych - a może i to nie, bo część potrzebnych materiałów za pewne masz już w domu 😉

Krok pierwszy - przymiarki


Zanim przejdziesz do wykonania obrazu, zastanów się, gdzie go chcesz powiesić. Za pomocą taśmy malarskiej sprawdź, jakiego rozmiaru ramki będziesz potrzebować do jego wykonania oraz jaka orientacja obrazu (pionowa czy pozioma) sprawdzi się najlepiej w wybranym przez Ciebie miejscu.

Czego będziesz potrzebować?

 • ramki w wybranym rozmiarze
 • gotowej gładzi szpachlowej w białym kolorze (np. Śnieżka Akryl-Putz FS20 Finisz)
 • gładkiej szpachli
 • szpachli ząbkowanej w dwóch rozmiarach (ja użyłam 4x4 mm i 8x8 mm, do kupienia np. tutaj)
 

Jak zrobić obraz strukturalny DIY?

 1. Zabezpiecz miejsce pracy folią lub kartonem. 
 2. Wyjmij "plecy" ramki i ułóż je na stole lub podłodze, pamiętając aby zaczepy do powieszenia na ścianie znajdowały się na spodzie. 
 3. Gładką szpachlą nałóż gładź szpachlową na całą powierzchnię ramki. Pamiętaj, aby przy brzegach nakładać cieńszą warstwę, tak aby obraz zmieścił się potem ponownie w ramkę. Na środku możesz dać grubszą warstwę gładzi, aby uzyskać głębsze żłobienia i lepiej widoczną fakturę.
 4. Za pomocą szpachli z drobnymi ząbkami wykonaj pionowe lub poziome żłobienia na całej powierzchni. Będą stanowiły nasze tło.
 5. Szpachlą z większymi ząbkami wykonaj dowolny wzór swojego dzieła :)
 6. Pozostaw obraz do wyschnięcia na ok. 24 h.
 7. Włóż obraz w ramkę i powieś na ścianie.


I to tyle! Prawda, że proste? :) Jeżeli masz jakieś wątpliwości, pytaj śmiało! A tutorial z wykonania obrazu strukturalnego DIY w formie filmiku znajdziesz w rolkach na moim Instagramie:
 
 
 
Pozdrawiam
Ania
 
 
*Wpis zawiera linki afiliacyjne. Klikając w nie wspierasz rozwój tego bloga za co bardzo Ci dziękuję!

2 komentarze:

Drogi czytelniku! Skoro trafiłeś na mojego bloga, będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :) Jednocześnie informuję, że komentarze obraźliwe, świadczące o nie przeczytaniu artykułu lub służące wyłącznie autoreklamie będą usuwane.

Copyright © 2017 Po tej stronie lustra