Yankee Candle Tranquil Garden, czyli letni dzień w ogrodzie

18:00

Yankee Candle Tranquil Garden, czyli letni dzień w ogrodzie

Kalendarzowe lato coraz bliżej, temperatury za oknem też coraz bardziej letnie, więc to chyba dobry moment by przedstawić Wam ostatni już zapach z letniej kolekcji Yankee Candle (Q2 2022). Spośród całej trójki on ciekawił mnie najmniej, a tymczasem zafundował mi prawdziwą sentymentalną podróż do beztroskich chwil dzieciństwa. Zapraszam na recenzję Yankee Candle Tranquil Garden :)
 

Yankee Candle Tranquil Garden

 
 

Opis producenta

Zaciszny zakątek, w którym aromaty kwitnącego jaśminu, eukaliptusa i kwiatów Neroli unoszą się w powietrzu. Celebruj chwilę i ciesz się pięknem natury.

Nuty zapachowe

  • nuty głowy: ciepła wiosenna bryza, pomarańcza, eukaliptus, anyż
  • nuty serca: japoński goździk, olejek neroli, kwitnąca lawenda, słodki jaśmin, kardamon
  • nuty bazy: woda kokosowa, drzewo sandałowe, drzewo cedrowe

Jak pachnie Tranquil Garden Yankee Candle? Moja opinia

Yankee Candle Tranquil Garden to zapach rozgrzanego słońcem ogrodu. Słodki, ciepły, kwiatowy, powiedziałabym nawet, że nieco ciężki. Przywodzi na myśl upalny letni dzień w opustoszałym ogrodzie, w którym słychać tylko bzyczenie pszczół, a w powietrzu unosi się słodki, duszny aromat miododajnych kwiatów. Jak nie jestem fanką roślinnych, kwiatowych zapachów, tak muszę przyznać, że Tranquil Garden przypadł mi do gustu. Całość jest dość ciężka i duszna, ale ma w sobie taką ciszę i spokój, który mnie urzeka. Gdy go palę czuję się jakbym znów była małą dziewczynką i spędzała lato u babci na wsi 🧡

Moc zapachu określiłabym jako bardzo dobrą. Świeca wypełnia pomieszczenie aromatem jeszcze zanim wosk zdąży się roztopić do ścianek, a sam zapach jest bardzo dobrze wyczuwalny jeszcze przez jakiś czas po zakończeniu palenia.
 

Podsumowując, jeżeli szukacie zapachu, który przeniesie Was myślami w sam środek upalnego lata i słoneczne południe w kwitnącym ogrodzie to Tranquil Garden Yankee Candle sprawdzi się idealnie. Dla mnie ten zapach okazał się największym zaskoczeniem letniej kolekcji, bo nie obiecywałam sobie po nim zbyt wiele, a on tymczasem zupełnie niespodziewanie skradł moje serce. A Wy mieliście okazję już go poznać?


Pozdrawiam
Ania
 

*wpis powstał we współpracy z Yankee Candle Polska
 
Aromaterapia w domu - od czego zacząć? Olejki eteryczne i dyfuzor zapachowy

07:00

Aromaterapia w domu - od czego zacząć? Olejki eteryczne i dyfuzor zapachowy

aromaterapia w domu

Większość z Was kojarzy mój blog głównie z zapachami i nic w tym dziwnego. Mało kto wie jednak, że moja miłość do nich nie zaczęła się od świec i wosków, a od olejków eterycznych, których używała moja mama. Zapachy pozwalają wprowadzić w domu konkretny nastrój i mogą wywierać znaczący wpływ na nasze samopoczucie, ale tylko naturalne olejki eteryczne do aromaterapii mogą dodatkowo wspierać nas w walce z różnymi dolegliwościami. Od kilku tygodni odkrywam przyjemność z ich stosowania na nowo, a wszystko za sprawą ultradźwiękowego dyfuzora zapachowego, który okazał się dla mnie w tej kwestii prawdziwym game changerem! Zaraz opowiem Wam dlaczego :)

Olejki eteryczne czy zapachowe?

Chociaż nazwy te często używane są zamiennie, jako określenie wszystkich olejków posiadających jakiś konkretny zapach, to jednak w rzeczywistości określają one dwie różne grupy produktów i warto je rozróżniać. Zasadnicza różnica między olejkami eterycznymi i olejkami zapachowymi sprowadza się do źródła ich pochodzenia.

Olejki eteryczne to olejki pochodzenia naturalnego, pozyskiwane z różnych części roślin (liści, kwiatów, kory, owoców itp.), najczęściej za pomocą destylacji parą wodną lub wytłaczania na zimno. Posiadają one właściwości lecznicze i terapeutyczne, wpływają korzystnie na nasze zdrowie i samopoczucie, i z powodzeniem mogą być stosowane jako wsparcie w leczeniu różnych dolegliwości.

Olejki zapachowe zaś, mogą być mieszanką olejków naturalnych i syntetycznych substancji zapachowych lub całkowicie syntetycznymi substancjami zapachowymi. W odróżnieniu od naturalnych olejków eterycznych, syntetyczne olejki zapachowe nie posiadają właściwości leczniczych, a ich działanie sprowadza się do aromatyzacji pomieszczenia i cieszenia nas pięknym zapachem.

 

olejki do aromaterapii

olejki eteryczne

Jak używać olejków eterycznych?

Olejki eteryczne mogą być stosowane na wiele sposobów, w tym jako dodatek do kosmetyków, kąpieli czy masażu. Jednak najbardziej popularnym sposobem wykorzystania olejków eterycznych jest rozpylanie ich w pomieszczeniu na drodze dyfuzji (dla tych, którzy nie pamiętają lekcji fizyki ze szkoły podstawowej - dyfuzja to proces samorzutnego mieszania się substancji). W tym celu potrzebujemy jednak dyfuzora.

Jaki dyfuzor do aromaterapii wybrać?

Obecnie na rynku dostępnych jest kilka rodzajów dyfuzorów zapachowych, które różnią się metodą działania i wśród których praktycznie każdy może znaleźć coś dla siebie. Osobiście miałam okazję testować dyfuzor z patyczkami zapachowymi, dyfuzor cieplny, czyli po prostu kominek zapachowy oraz dyfuzor ultradźwiękowy. I moim przypadku ten ostatni sprawdził się najlepiej, stając się prawdziwym game changerem, który całkowicie zmienił moje podejście do olejków eterycznych i sprawił, że odkryłam i pokochałam je na nowo.

 

dyfuzor zapachowy

olejek bergamotkowy

Ultradźwiękowy dyfuzor zapachowy

Ultradźwiękowy dyfuzor zapachowy, jak sama nazwa wskazuje, wytwarza mgiełkę zapachową przy pomocy ultradźwięków, czyli fal dźwiękowych o częstotliwości niesłyszalnej dla ludzkiego ucha.

Zalety dyfuzora ultradźwiękowego:
  • nie podgrzewa olejków, dzięki czemu nie osłabia ich działania terapeutycznego
  • wytwarzana mgiełka wodna nawilża powietrze w pomieszczeniu
  • zapewnia stałą moc zapachu przez cały czas użytkowania 
  • nie trzeba pilnować poziomu wody, jak podczas używania olejków eterycznych w kominku zapachowym - urządzenie samo się wyłącza, kiedy woda się skończy
  • możliwości ustawienia różnych trybów pracy oraz timera
  • wiele modeli ma wbudowane światło led, które wieczorem może posłużyć za lampkę nocną.
Model dyfuzora, który posiadam to Pure White z HomeAir. Wierzchnia osłona dyfuzora wykonana została z białej ceramiki, dzięki czemu wygląda on solidnie i elegancko, a estetyczny, prosty i bardzo klasyczny design sprawia, że urządzenie z łatwością wpisze się w każde wnętrze, stając się spójnym elementem wystroju i miłą dla oka ozdobą.
 
dyfuzor ultradźwiękowy
 

Jak używać dyfuzora do olejków eterycznych?

Korzystanie z ultradźwiękowego dyfuzora do olejków eterycznych jest banalnie proste i dla mnie osobiście o wiele wygodniejsze niż używanie do olejków kominka. Wystarczy podłączyć dyfuzor do źródła zasilania, zdjąć ceramiczną osłonkę oraz górną pokrywkę, nalać do środka wody (najlepiej destylowanej), dodać kilka kropli ulubionego olejku, nałożyć pokrywkę i osłonkę, po czym włączyć urządzenie przyciskiem. I już :) Możemy cieszyć się pięknym zapachem i dobroczynnym działaniem olejków eterycznych.
 
dyfuzor do aromaterapii

olejki eteryczne do domu
 
A gdybyście Wy też mieli ochotę wypróbować na sobie moc aromaterapii i prozdrowotne właściwości naturalnych olejków eterycznych, to mam dla Was kod rabatowy do sklepu HomeAir, gdzie na hasło: potejstronielustra10 dostaniecie 10% zniżki na cały asortyment. Kod będzie aktywny do końca wakacji, a więc do 31.08.2022 r.

Pozdrawiam
Ania


*Wpis powstał we współpracy z HomeAir Polska
Copyright © 2017 Po tej stronie lustra